30.marec - 1.apríl

Autor: Natália Bugyi Vicsápiová | 2.4.2012 o 11:36 | Karma článku: 3,08 | Prečítané:  380x

Zajtra je Benjamína a pozajtra Huga. Zajtra končí marec a teda pre nás všetkých podnikateľov a podnikateľky aj náš daňový rok a začína sa nám apríl . Bude 1. apríl.

Ozaj, myslíte, že niekto niekedy uvažoval nad tým, že po daňovom priznaní prichádza deň bláznov, deň vtákov, deň nachytávania sa? Súvisí to vari dajako?
A kto vytvoril / vytvára v kalendári poradie, v akom za sebou nasledujú mená?

Vedel Benjamin Franklin, autor vety: "Ak niekto zastáva názor, že peniaze dokážu urobiť všetko, je s najväčšou pravdepodobnosťou ochotný urobiť všetko pre peniaze. ", že deň jeho menín je u nás posledný deň daňovej povinnosti? Ani netušil, s akou presnosťou vyjadril vzťah medzi peniazmi a dátumom jeho menín, najmä teda z pohľadu všetkých daňových poradcov a daňových úradov. Existuje vari lepšie jednoslovné pomenovanie pre Franklinovu vetu ako slovo DANE? Ak sa bavíme o podnikaní, ktoré je v súlade s podnikateľskou etikou a zákonnými normami, tak prvé slovo, ktoré napadne mne, je slovo DAŇ.

Dane sú pre existenciu štátu základom a ja s tým súhlasím. Žijeme v spoločnosti, ktorá nám vytvára prostredie na podnikanie, limituje nežiadúce vplyvy, reguluje podnikanie zákonmi a inými normami. Spoločnosť nám dáva priestor na realizáciu našich snov a nápadov. Tie potom zobchodujeme na voľnom trhu, niekto úspešnejšie, niekto menej. Nuž, aj tu môžem využiť parafrázu výroku Victora Huga, že život podnikateľský je len čakanie na moment, kedy sa naše sny zmenia na skutočnosť.

Ja som mala sen o podnikaní v polygrafii. Za ním kráčam a snažím sa využívať všetky momenty, aby som ten svoj sen zmenila na čo najúspešnejší a najefektívnejší život v práci a v rodine. Každé ráno, každý týždeň, každý kvartál, nielen v marci.

Mnohokrát si viacerí v mojom okolí musia myslieť, že som tak trochu blázon, a majú pravdu. Keď sa spätne pozriem, ako som so svojimi ľuďmi dotiahla do Vozokian nový tlačiarenský stroj rozmontovaný na dvadsiatich kamiónoch, ako som vybojovala právo tlačiarne na existenciu na malej dedine, ako som vstúpila do Top Centra Podnikateliek a začala všetkých presviedčať, že podnikanie je reálne a môže byť úspešné.... Všetci podnikatelia sú tak trochu blázni. Ideme do vecí, ktoré cítime, ktorým veríme, ktorým vymyslíme biznis model, a to bez záruky na úspech. Potrebujeme k tomu rozum, ale aj šťastie, ale v princípe nám s tým nikto nepomôže - je to len a len na nás.

Prajem si , aby bol deň bláznov, teda ten prvý deň po poslednom dni daní, dňom voľných nápadov pre podnikateľov, ktoré by mohli priniesť úspech, zisky, nové cesty. Prajem si, aby nás naše okolie, ale aj naši zamestnanci a kolegovia vnímali ako „bláznov" ....ale, prosím, nedovoľme to nikdy tým, ktorým tie DANE odovzdávame.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Porážkou Islamského štátu teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci prehrávajú a vracajú sa do svojich domov v Európe.


Už ste čítali?