Som podnikateľka, kto je viac?:))

Autor: Natália Bugyi Vicsápiová | 12.3.2012 o 14:18 | (upravené 12.3.2012 o 17:05) Karma článku: 12,29 | Prečítané:  2501x

Som z rodiny podnikateľa a sama podnikám od mladosti. Som podnikateľka.. Dnes je to už bežná forma zamestnania. V našej rodine sa „podnikalo" odkedy si spomínam a všetko, čo som sa v detstve a v mladosti naučila, využívam dodnes. Znamenalo to stále pracovať, učiť sa a rozmýšľať. Každé prázdniny som brigádovala a chcela otcovi a sebe dokázať, že sa viem o seba postarať a zarobiť si. Keď som mala štrnásť, vždy, keď otec v noci zavrel krčmu, prišiel domov a zobudil ma, pretože bolo treba zrátať tržbu. Ani mi nenapadlo vyjednávať. V puberte som takmer nevedela po slovensky. Mám maďarskú národnosť, a tak som sa počas stredoškolského leta na jednej z mnohých brigád naučila po slovensky.

V osemnástich som získala svoje prvé ozajstné zamestnanie v tlačiarni, o rok neskôr som sa stala jej spolumajiteľkou, následne som dostala tlačiareň do vlastnej budovy a zaobstarala takmer dokonalý tlačiarenský stroj. Denne uvažujem nad rozšírením tlačiarenskeho biznisu a obchodov spojených s ním spojených.
Status podnikateľky je v súčasnosti u nás, vďaka mnohým limitujúcim faktorom typickým pre slovenský podnikateľský priestor, denno - denná výzva a naozaj tvrdá práca. Je to tak i napriek vyhláseniam v programoch politických strán, že budú garantovať zníženie jednotnej dane, zvýhodnenie zamestnávania ľudí v konkrétnych regiónoch, vymožiteľnosť práva pre podnikateľov, či zrýchlený bankrot firiem, ktoré sú „nevyliečiteľnými" neplatičmi a spôsobujú spomalenie celého biznisu...
Koľko politikov reálne prešlo do politiky so skúsenosťami z tvorby pracovných miest, či s daňovými problémami z firiem, v ktorých museli s výplatami, odvodmi a nákladmi na prácu zamestnanca rátať ako zamestnávatelia? Koľkí z nich reálne vytvorili fungujúce obchodné firmy s celou štruktúrou oddelení? Ktorí pri schvaľovaní zákonov, ktorými sa dnes ako podnikateľka riadim, naozaj vedeli, za čo dvíhajú ruky?
Ako podnikateľka musím každý deň rozmýšlať nad rozpočtami, nákladmi, zamestnancami, dodávateľmi, stretávam sa s klientami, vyjednávam, obchodujem, vzdelávam sa. Len vďaka tomu môžem prevziať zodpovednosť za viac ako 80 zamestnancov a ich rodiny, ktoré naša práca živí.
Garantuje nejaký politický program, ktorý by mal byť po 10. marci pretavený do konkrétnych vládnych krokov, že za písmená v texte naozaj prevezme zodpovednosť?
Možno som ich len zbežne čítala, lebo, prepáčte, ak ozaj podnikáte, tak na vatu nemáte čas :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?